вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий